1 /
1

Vítejte v Muzeu všemi smysly

Vítejte v aplikaci Muzea všemi smysly, kde poznáte dějiny města Blatné a okolí opravdu všemi smysly. Doslova se jich budete moct dotknout, otevřít tajné schránky a odhalit poklady, jaké skrývá Městské muzeum Blatná. Nabytí zkušenostmi opustíte brány muzea s novým pohledem na město a okolí, kde naleznete mnohá místa a památky popsané v expozici. Nebojte se otevírat šuplíky, dvířka a poklopy či skryté dveře označené piktogramem, abyste poodhalili roušku dějin Blatné.

V expozici naleznete u jednotlivých zastavení růžový symbol se sluchátky a číslem, které Vás navedou na danou nahrávku. Pokud si nejste jisti, zdali stojíte u správného místa, podívejte se na displej, kde se Vám ukazují fotografie zastavení v expozici a jednotlivé artefakty, ke kterým se vážou nahrané komentáře. Jednotlivá zastavení můžete přeskakovat nebo je kdykoliv přerušit. Používejte prosím sluchátka, která Vám rádi na recepci zapůjčíme, abyste nerušili své okolí. Pokud byste si nevěděli rady s ovládáním, nebojte se zeptat, rádi Vám pomůžeme.

Pro lepší orientaci Vás celou expozicí provede časová linka, abyste se při cestě do minulosti neztratili v čase. U každé linky jsou orientační tabulky s piktogramy, které Vám mohou napovědět obsah šuplíku před jeho otevřením. Nebojte se přeskakovat.

Chcete-li si vydobýt poklad Blatenska v podobě pamětní mince, můžete se pustit do plnění Kvízu. Odpovědi jsou rozprostřeny po celé expozici. Pokud se Vám celý kvíz nepovede na první pokus, dostanete druhou šanci na opravu. Za správně vyplněný kvíz obdržíte jedinečný kód, který musíte zadat do sejfu. Z něho Vám vypadne jedna pamětní mince.

Pro zlepšování služeb muzea jsme si pro Vás připravili i krátký dotazník v sekci Jak se líbilo? Jeho vyplnění Vám zabere jen pár minut a nám pomůže posouvat hranice muzea dál.

Děkujeme za Vaši návštěvu a přejeme příjemný zážitek v Muzeu všemi smysly.